![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11356278
*
nr 1135 6278
Spegel
förgylld ram 56x47
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 20:11:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 02:22:38
1
100 kr
9/10 10:13:23
2
250 kr
9/10 19:16:57
3
250 kr
9/10 19:16:57
2
250 kr (Budbetjänt)
9/10 19:17:09
3
300 kr
9/10 19:40:43
3
350 kr
9/10 20:06:14
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1135 6278
Spegel
förgylld ram 56x47
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 02:22:38 | 1 | 100 kr |
9/10 10:13:23 | 2 | 250 kr |
9/10 19:16:57 | 3 | 250 kr |
9/10 19:16:57 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
9/10 19:17:09 | 3 | 300 kr |
9/10 19:40:43 | 3 | 350 kr |
9/10 20:06:14 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53